Team Selections 2014

Girls A (Premier 1)

Coach: Philippa Plummer
Manager: Vicki Jones
Training: Wednesdays, Elsdon, 4-5pm

Ashley T
Caitlin R
Harriet L
Isabel N
Jade J
Jana P
Juliet L
Katherine W
Lesina P
Lucy H
Maia K
Phoebe P
Sarah B (GK)
Sarah K

Girls B (Premier 3)

Coach: Jared Plummer
Manager: Megan Stubbersfield
Training: Thursdays, Elsdon, 7-8pm

Ariana D
Dana C (GK)
Ella A
Grace W
Helene H
Izzy S
Jennifer C
Lauren K
Lexie S
Maddy K K
Olivia C
Pearl K K
Sophie W
Xanthe A

Boys A (Premier 2)

Coach: Peter Martineau
Manager: Megan Stubbersfield
Training: Tuesdays, Wellington College, 6.30-8.00pm

Ethan H (GK)
Finn P
Hamish M
Hugh M
Jack R
Jackson D
Lauri K
Mark C
Oscar v H
Robert A
Sam N
Tommy S
William C

Boys B (Premier 2)

Coach: Colette Mackenzie
Training: Wednesdays, Wellington College, 6.00-7.30pm

Alexander H
Ambrose H
Ananda A
Angus K
Ben P
Chester H F
George P
Gus M
Jim L
Josh K W
Judd A
Luke C
Tim C
Toby M

Grade: Kiwi Sticks Year 5/6 Premier

Head coach: Nik Colegate

Assistant coaches: Grant Richardson and Andrew Jennings

Both teams in this cohort train on Tuesdays, 3.30-4.30pm, at Northland School and take part in the U11 programme

Karori Black

Weekend coach: Nik Colegate

Bella H
Gabby D
Hamish N
Olaf B
Reina S
Ruby P
Zara B

Karori White

Weekend coaches: Grant Richardson & Andrew Jennings

Emma G
Kate R
Fraser B
Jonathon A
Mia W
Olivia B
Sarah J

 

Grade: Kiwi Sticks Year 5/6 Development

Head Coaches:  Julie Schultz & Tim Duston

Assistant coaches:  Carly Wakeling, Rachel Brownlee, Izzy Krebs, Ngatau Hemopo, Grace Harvey, Martine Cantin-Buckley

Kiwi & Kea train on Thursdays, 4-5pm, at KNS
Kakapo, Weka & Pukeko train on Tuesdays, 4-5pm, at KNS 

Kiwi

Weekend coach:  Julie Schultz

Cara P
Charlotte T
Fynn B
Kate W
Matthew C
Tilly D
Tim S

Kea

Weekend coaches: Sarah van Hest & Suzanne Hemopo

Alessandra T
Aria T
Bronte H-F
Brooke de T
Catarina v H
Chantelle H
Maia H

Kakapo

Weekend coaches:  Rachael Brownlee  & Izzy Krebs

Eva C
Isabel R
Liam W
Roman P
Rose S
Sam F
Violet N

Pukeko

Weekend coaches:   Carly Wakeling, Grace Harvey, Martine Cantin-Buckley
Manager: Jan Hassan

Ari H
Barnaby L-M
Liliane G
Luke W
Lulu S
Rebecca L
Ruby N

Weka

Weekend coach:  Tim Duston

Emily R
Eva D-F
Evan S
Hannah H
Joshua E
Maddy S
Oliver E
William A

 

Grade: Mini Sticks Year 3/4

Head coaches: Mark Wright & Andrew Irwin

Assistant coaches: Helen van Mil & Guy Windley

All teams in this cohort train on Wednesdays, 4-5pm, at KNS

Kaka

Weekend coach:  Mark Wright

Caitlin P
Fern K
Hugh L M
Libby S
Nayomi T
Rachel B
Ruby W

Ruru

Weekend coaches: Georgia Burns & Isabella Antoniadis
Manager: Helen van Mil

Hugo N
James O’B
Joe C
Kate C
Lola V
Lucy P
Thomas N

Kereru

Weekend coach:  Andrew Irwin

Alex V
Ben D
Fred I
Henry B
Josh H-G
Liam M

Kakariki

Weekend coach:  Guy Windley

Ciara W
Gemma S E
Georgie P
Harry J
Jade F
Mila A
Rory C

 

Grade: Funsticks (NHS)

Weekend coaches: Tim Fowler & Jamie Schaefer

funsticks

Aaryn James B-K
Anabelle C
George S
Holly I
Jack S
Jane I
Nell L M
Zachary F
Zoe C