Results

Results for 5 September 2015

Team Grade vs Result Player of the Day
Girls A P1Girls QMC WON 2-1  
Boys A P1Boys Hutt LOST 0-5  
Girls B P2Girls Harbour City    
Boys B P2Boys Upper Hutt LOST 0-2  
Kotare 7/8 Wainuiomata LOST 2-5 Emma Holden
Kiwi 5/6 P1      
Kaka 5/6 P1      
Kea 5/6 P2      
Koitareke 5/6 dev      
Kokako 5/6 dev      
Karearea 5/6 dev      
Kaki 5/6 dev Northern Utd WON 7-6 Ruby Wright
Kakariki 5/6 dev      
Korimako 3/4 Wadestown WON 8-0 Caramel Mackenzie
Kotuku 3/4 Indians WON 10-3 Georgie Pennicott and Zac Fowler
Kakapo 3/4 dev Ngaio WON 2-1  
Kereru 3/4 dev      

 

Results Summary

Team Grade Played Won Drawn Lost Points Place
Girls A P1Girls 9 8 0 1 25 1
Boys A P1Boys 9 3 2 4 11 4
Girls B P2Girls 10 4 1 5 10 6
Boys B P2Boys 9 5 3 1 18 2
Kotare 7/8 14 4 2 8 14 4
Kiwi 5/6 P1 10 6 2 2 20 3
Kaka 5/6 P1 10 2 0 8 6 7
Kea 5/6 P2 9 7 0 2 21 2
Koitareke 5/6 dev 13 7 0 6 n/a n/a
Kokako 5/6 dev 13 3 0 10 n/a n/a
Karearea 5/6 dev 13 4 0 9 n/a n/a
Kaki 5/6 dev 13 4 2 7 n/a n/a
Kakariki 5/6 dev 13 2 0 11 n/a n/a
Korimako 3/4 12 12 0 0 n/a n/a
Kotuku 3/4 12 11 0 1 n/a n/a
Kereru 3/4 dev 13 8 0 5 n/a n/a
Kakapo 3/4 dev 13 4 3 6 n/a n/a

 

Results for 29 August 2015

Team Grade vs Result Player of the Day
Girls A P1Girls St Oran’s WON 4-0 Reina Stephens
Boys A P1Boys Northern Utd LOST 0-4 Judd Adamson
Girls B P2Girls Naenae WON 4-0
Boys B P2Boys Northern Utd 2 WON 6-0 Fraser Bailey
Kotare 7/8 Marsden DREW 4-4 Kayley Eagles
Kiwi 5/6 P1 Northern Utd WON 5-3
Kaka 5/6 P1 Indians 6B LOST 2-5
Kea 5/6 P2 QMC 1 WON 10-0
Koitareke 5/6 dev Karori Kaki WON 5-0
Kokako 5/6 dev Indians
Karearea 5/6 dev Harbour City
Kaki 5/6 dev Karori Koitareke LOST 0-5 Annika Leslie-Bird
Kakariki 5/6 dev Ngaio School
Korimako 3/4 Wadestown WON 8-1 Lucy Pottinger
Kotuku 3/4 Indians WON 7-2 George Stevens
Kakapo 3/4 dev Northern Utd LOST 2-5 Cameron Sparks
Kereru 3/4 dev Northern Utd WON 8-2 Lucas de Vera

 

Results for 22 August 2015

Team Grade vs Result Player of the Day
Girls A P1Girls Northern Utd WON 6-0 Reina Stephens
Boys A P1Boys Harbour City WON 2-0 Alexi Zangouropoulos & Jim Lockwood
Girls B P2Girls Northern 2 LOST 1-2
Boys B P2Boys Hutt 2 WON 5-1 Quin Mitchell-Cowan
Kotare 7/8 Wainuiomata LOST 0-11 Emily Rampton
Kiwi 5/6 P1 Tawa LOST 2-6
Kaka 5/6 P1 Indians 6A LOST 0-8 Joseph South
Kea 5/6 P2 Marsden WON 11-2
Koitareke 5/6 dev Ngaio School
Kokako 5/6 dev Karori Kakariki WON 5-2
Karearea 5/6 dev Ngaio School
Kaki 5/6 dev Harbour City WON 6-4 Benji
Kakariki 5/6 dev Karori Kokako LOST 2-5 Luke Rhodes
Korimako 3/4 BYE
Kotuku 3/4 Ngaio School WON 10-2 Annabelle Stirling
Kakapo 3/4 dev Northern Utd DREW 5-5 Ursula Lennard
Kereru 3/4 dev Northern Utd

 

Results for 15 August 2015

Team Grade vs Result Player of the Day
Girls A P1Girls QMC WON 2-0 Ruby Patete
Boys A P1Boys Indians LOST 0-3 Luke Carpenter
Girls B P2Girls Tawa 2 WON 1-0
Boys B P2Boys Tawa 1 LOST 1-4 Hamish Martineau
Kotare 7/8 St Oran’s WON 8-0 Kayley Eagles
Kiwi 5/6 P1 Indians 6A WON 4-1
Kaka 5/6 P1 Harbour City WON 5-2 Cara Penetito
Kea 5/6 P2 Ngaio School WON 7-1
Koitareke 5/6 dev Indians WON 7-1
Kokako 5/6 dev Ngaio School
Karearea 5/6 dev Indians LOST 1-4
Kaki 5/6 dev Ngaio School LOST 2-12
Kakariki 5/6 dev Harbour City LOST 4-9 Brooke de Terte
Korimako 3/4 Ngaio School WON 10-0 Josh Harvey Green
Kotuku 3/4 Indians Pandas WON 14-1 Rory Chester
Kakapo 3/4 dev Harbour City DREW 3-3 Emily Allen
Kereru 3/4 dev Ngaio School

 

Results for 8 August 2015

Team Grade vs Result Player of the Day
Girls A P1Girls Kapiti WON 4-0 Lesina Pereira
Boys A P1Boys Hutt DREW 0-0 Luke Carpenter
Girls B P2Girls QMC 2
Boys B P2Boys Upper Hutt
Kotare 7/8 Eastern Hutt LOST 1-3 Luke Wakeling
Kiwi 5/6 P1 Karori Kaka WON 8-1
Kaka 5/6 P1 Karori Kiwi LOST 1-8 Otto Nelson
Kea 5/6 P2 Ngaio
Koitareke 5/6 dev Northern Utd
Kokako 5/6 dev Karori Karearea
Karearea 5/6 dev Karori Kokako
Kaki 5/6 dev Rangikura LOST 4-7 Benji
Kakariki 5/6 dev Harbour City LOST 0-8 Mikhail Surti
Korimako 3/4 QMC WON 8-2 Josh Harvey-Green
Kotuku 3/4 Northland School WON 13-2 Nell Laracy McCrystal
Kakapo 3/4 dev Karori Kereru LOST 1-4 Mila Aynsley
Kereru 3/4 dev Karori Kakapo WON 4-1

 

Results for 1 August 2015

Team Grade vs Result Player of the Day
Girls A P1Girls Indians WON 4-0 Sarah Kebbell
Boys A P1Boys Kapiti DREW 0-0 Tim Crawford
Girls B P2Girls Tawa 1 LOST 1-2
Boys B P2Boys Indians 2 WON 2-1 Oliver Errington
Kotare 7/8 Chilton St James LOST 4-8
Kiwi 5/6 P1 Indians 6B LOST
Kaka 5/6 P1 Upper Hutt LOST 1-6 Thomas Nicholls
Kea 5/6 P2 BYE
Koitareke 5/6 dev Harbour City
Kokako 5/6 dev Wadestown
Karearea 5/6 dev Toa 1
Kaki 5/6 dev Harbour City Barnaby Stevens
Kakariki 5/6 dev Tawa LOST 0-11 Aria Troughton
Korimako 3/4 Indians WON 9-0 Eleanor Donnell
Kotuku 3/4 BYE
Kakapo 3/4 dev Brooklyn LOST 1-4 Ursula Lennard
Kereru 3/4 dev Wadestown

 

Results for 25 July 2015

Team Grade vs Result Player of the Day
Girls A P1Girls St Orans WON 12-0 Emily Singer
Boys A P1Boys Northern Utd WON 1-0 Jim Lockwood
Girls B P2Girls Marsden LOST 0-4
Boys B P2Boys Northern Utd WON 7-0 Roman Polaczuk
Kotare 7/8 Marsden DREW 3-3 Isla Jones
Kiwi 5/6 P1 Upper Hutt LOST 2-7
Kaka 5/6 P1 Northern Utd LOST 1-4 Eva Calvert
Kea 5/6 P2 Tawa LOST 3-7
Koitareke 5/6 dev Ngaio
Kokako 5/6 dev Toa
Karearea 5/6 dev Tawa
Kaki 5/6 dev Indians DREW 5-5 Caitlin Pennicott
Kakariki 5/6 dev Northern Utd LOST 2-10 Mikhail Surti
Korimako 3/4 Indians WON 11-0 Henry O’Brien
Kotuku 3/4 Northern Utd WON 5-2 Harry Jennings
Kakapo 3/4 dev Wadestown WON 11-1 Emily Christie
Kereru 3/4 dev QMC 3

 

Results for 4 July 2015

Team Grade vs Result Player of the Day
Girls A P1Girls Northern Utd LOST 1-2 Kate Richardson
Boys A P1Boys Harbour City WON 7-0 Hamish Nicholls
Girls B P2Girls Rangikura LOST 1-4
Boys B P2Boys Hutt DREW 0-0
Kotare 7/8 Wainuiomata LOST 2-12 Jake Hockley
Kiwi 5/6 prem Harbour City WON 17-1 n/a
Kaka 5/6 prem Tawa LOST 1-6
Kea 5/6 prem Ngaio LOST 1-4 Luke Mackle
Koitareke 5/6 dev Kaki WON 7-3
Kokako 5/6 dev Tawa
Karearea 5/6 dev Northern Utd
Kaki 5/6 dev Koitareke LOST 3-7 Nayomi Thiagarajah
Kakariki 5/6 dev Rangikura LOST 2-4 Brooke de Terte
Korimako 3/4 Kotuku WON 7-3 Ned Dassanayake
Kotuku 3/4 Korimako LOST 3-7 Zac Fowler
Kakapo 3/4 dev Queen Margaret 3
Kereru 3/4 dev Northern Utd WON 4-1 Kitty Finnemore

 

Results for 27 June 2015

Team Grade vs Result Player of the Day
Girls A P1Girls Queen Margaret 1 WON 6-0 Sorita Pho
Boys A P1Boys Indians LOST 0-2 Gus Mackenzie
Girls B P2Girls Hutt 1 DREW 0-0
Boys B P2Boys Tawa 1 WON 5-2
Kotare 7/8 St Oran’s WON 9-1 Emma Holden
Kiwi 5/6 prem Northern Utd DREW 3-3 n/a
Kaka 5/6 prem Indians 6B LOST 1-8 Joseph South
Kea 5/6 prem Queen Margaret 1 WON 7-0
Koitareke 5/6 dev Rangikura
Kokako 5/6 dev Northern Utd LOST 3-5
Karearea 5/6 dev Rangikura WON 4-0
Kaki 5/6 dev Northern Utd WON 5-0 Khushi Patel
Kakariki 5/6 dev Northern Utd LOST 1-15 Grace Wellington
Korimako 3/4 Northland School WON 9-5 Lucy Pottinger
Kotuku 3/4 Queen Margaret 2 WON 3-1 George Stevens
Kakapo 3/4 dev Northern Utd WON 4-0 Cameron Sparks
Kereru 3/4 dev Northern Utd WON 8-1 Liam Maxwell

 

Results for 20 June 2015

Team Grade vs Result Player of the Day
Girls A P1Girls Kapiti WON 4-1 Reina Stephens
Boys A P1Boys Hutt LOST 0-6 Josh Kemp Whimp & William Collins
Girls B P2Girls Harbour City LOST 0-2
Boys B P2Boys Upper Hutt WON 2-1 Jonathan Anderson
Kotare 7/8 Eastern Hutt LOST 1-5
Kiwi 5/6 prem Tawa WON 3-1 n/a
Kaka 5/6 prem Indians 6A LOST 0-2 Eva Calvert
Kea 5/6 prem Marsden WON 6-0 Liam Schicker
Koitareke 5/6 dev Harbour City WON 6-0 n/a
Kokako 5/6 dev Rangikura WON 5-0
Karearea 5/6 dev Northern Utd LOST 1-9
Kaki 5/6 dev Tawa LOST 3-4 Jack Leighton-McPhee
Kakariki 5/6 dev Wadestown LOST 1-8 Liam Williams
Korimako 3/4 Wadestown WON 21-0 Kate Chandler
Kotuku 3/4 Indians WON 14-5 Nell Laracy McCrystal
Kakapo 3/4 dev Indians WON 10-0
Kereru 3/4 dev Wadestown WON 6-3 Amelia Smith

 

Results for 13 June 2015

Team Grade vs Result Player of the Day
Girls A P1Girls Indians WON 2-0 Tilly Dassanayake
Boys A P1Boys Kapiti LOST 0-4 Alexi Zangouropoulos
Girls B P2Girls Naenae Friendly
Boys B P2Boys Indians 2 DREW 0-0 Hamish Martineau
Kotare 7/8 Chilton LOST 0-7 Jake Hockley
Kiwi 5/6 P1 Indians 6A WON 10-5 n/a
Kaka 5/6 P1 Harbour City WON 8-2 Kate Wallace
Kea 5/6 P2 Ngaio WON 8-1 Athena Preston
Koitareke 5/6 dev Tawa n/a
Kokako 5/6 dev Northern Utd LOST 2-5
Karearea 5/6 dev Wadestown WON 4-1
Kaki 5/6 dev Ngaio WON 9-0 Benji
Kakariki 5/6 dev Toa WON 4-3 Caroline Jones
Korimako 3/4 Northern Utd WON 12-1 Adam Baker
Kotuku 3/4 Wadestown WON 10-0 Georgie Pennicott
Kakapo 3/4 dev Wadestown DREW Mila Aynsley
Kereru 3/4 dev Brooklyn WON 8-1 Lulu Everett

 

Results for 6 June 2015

Team Grade vs Result Player of the Day
Girls A P1Girls Kapiti WON 2-0 Lesina Pereira
Boys A P1Boys Indians LOST 0-1 Olaf Baker
Girls B P2Girls Tawa LOST 0-6 Maddy Kaptein Kirker
Boys B P2Boys Indians 2 WON 2-0 Ben Page
Kotare 7/8 Marsden WON 8-4
Kiwi 5/6 prem Kaka WON 13-2 n/a
Kaka 5/6 prem Kiwi LOST 2-13 Joseph South
Kea 5/6 prem Upper Hutt LOST 1-13 Tim Stirling
Koitareke 5/6 dev Harbour City WON 8-2 n/a
Kokako 5/6 dev Harbour City WON 5-2 Jack Jordan
Karearea 5/6 dev Ngaio WON 8-3
Kaki 5/6 dev Ngaio WON 5-4 Ruby Wright
Kakariki 5/6 dev Indians LOST 0-10 Mikhail Surti
Kakapo 3/4 Ngaio LOST 1-7 Emily Allen
Kotuku 3/4 QMC 2 WON 11-0 Rory Chester
Kereru 3/4 Harbour City WON 6-4 Henry Beattie
Korimako 3/4 Northland School WON 11-1 Eleanor Donnell

 

Results for 23 May 2015

Team Grade vs Result Player of the Day
Girls A P1Girls Northern Utd WON 2-1 Katherine Winter
Boys A P1Boys Upper Hutt WON 6-0 Lauri Kramar
Girls B P2Girls Tawa 2 WON 2-1
Boys B P2Boys Harbour City LOST 0-4 Lasse Rahna
Kotare 7/8 Wainuiomata LOST 1-11 Emma Holden
Kiwi 5/6 prem Harbour City WON 6-1 n/a
Kaka 5/6 prem Marsden WON 23-0 Bronte Hall-Fernandez
Kea 5/6 prem QMC 1 WON 18-0 Isabel Risely
Koitareke 5/6 dev Karori Kokako WON 5-2 n/a
Kokako 5/6 dev Karori Koitareke LOST 2-5 Chantelle Hickey
Karearea 5/6 dev Karori Kakariki WON 6-1
Kaki 5/6 dev Northern Ferns LOST 1-2 Caitlin Pennicott
Kakariki 5/6 dev Karori Karearea LOST 1-6 Luke Rhodes
Kakapo 3/4 Wadestown LOST 1-3 Riley Boyes
Kotuku 3/4 Harbour City WON 12-0 Harry Jennings
Kereru 3/4 Northern Cyclones WON 6-5 Kitty Finnemore
Korimako 3/4 QMC 2 WON 15-1 Ben Dudding

 

Results for 16 May 2015

Team Grade vs Result Player of the Day
Girls A P1Girls Indians WON 4-0 Ruby Christensen-Walden
Boys A P1Boys Northern Utd 1 WON 1-0 Robert Apanowicz
Girls B P2Girls Rangikura LOST 0-1 Hannah Hull
Boys B P2Boys Hutt 2 WON 6-0 Jackson Dick
Kotare 7/8 St Oran’s WON 5-3 Kate Richardson
Kiwi 5/6 prem Tawa WON 6-2
Kaka 5/6 prem Harbour City 1 DREW 1-1 Thomas Nicholls
Kea 5/6 prem Ngaio 1 WON 5-2 James O’Brien
Koitareke 5/6 dev Wadestown 1 WON 5-2
Kokako 5/6 dev Indians 5 LOST 4-6 Maia Patete
Karearea 5/6 dev Indians 4 LOST 0-7 Fern Knight
Kaki 5/6 dev Rangikura DREW 0-0 Annika Leslie-Bird
Kakariki 5/6 dev Ngaio 4 WON 5-3 Brooke de Terte
Kakapo 3/4 Northland LOST 1-14 Neve Edwards
Kotuku 3/4 Northern Utd 5 WON 14-0 Annabelle Stirling
Kereru 3/4 Ngaio 6 LOST 2-4
Korimako 3/4 Harbour City 5 WON 13-0 Josh Harvey-Green